Hemofarm nije uspeo, Čelik u finalu sa Partizanom
Napisao Administrator    nedelja, 04 mart 2012 08:24    PDF Štampa El. pošta

U velikom finalu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige igraće Čelik i Partizan Galenika. Domaćin finalnog turnira u više nego dramatičnom meču savladao je Hemofarm Štadu rezultatom 77:72 (22:15, 17:25, 17:19, 21:13). Finale je na programu u nedelju od 17 časova.

Da su ekipe Čelika i Hemofarma podjednakog kvaliteta stajalo je u najavi a to se i potvrdilo u zeničkoj Areni, gde je viđen fenomenalan ambijent. Domaći navijači su dali svom timu veliku podršku.

Gotovo tokom čitavog toka meča rezultat je bio dramatičan. Domaćin je bolje otvorio meč i vodio sedam do devet poena, da bi Hemofarm u finišu druge četvrtine uspeo da preokrene i stekne svoju najveću prednost – 36:29. Ipak, domaćin je bolje odigrao u poslednjem minutu prvog poluvremena i sveo minusa na samo poen razlike.

I treću četvrtiu Hemofarm je odigrao odlično. Vrščanke su igrale sa malim brojem rotacija, ali su izdržale pritisak domaćina i u poslednjih deset minuta ušle sa viškom od tri poena.

Serijom 5:0 Hemofarm je 90 sekundi pre kraja poveo rezultatom 71:70, ali je domaćin uzvratio sa četiri uzastopna poena. Hemofarm je napravio niz grešaka u samom finišu, a treba reći i da nisu imali sreće pri nekim šutevima koji su izlazili iz koša. Na kraj, iskusna domaća ekipa je sa linije penala stigla do pobede. Sasvim zasluženo, jer je Ćelik tokom cele sezone pokazao zavidan kvalitet.

ČELIK – HEMOFARM ŠTADA 77:72

(22:15, 17:25, 17:19, 21:13)

Hala: Arena Zenica, gledalaca: 1.500
Sudije: Jasmina Biščević Tokić, Jasmina Juras, Medin Duškaj

ČELIK: Čorović, Veselovski 14, Vidović (K) 6, Bajić 2, Bura 20, Tolikova 2, Ristić 13, Tavić 4, Bejtić 12, Pašić, Rus 4, Solo. Trener: Eldar Durmić

HEMOFARM ŠTADA: Čorda, Mandić 10, Mršić, Jakšić, Kerkez, Stanković (K) 20, Krnjetin 5, Minić, Dobričinac, Marjanović, Ajduković 16, Čađo 21. Trener: Miroslav Popov