Partizanu titula prvaka MŽRKL
Napisao Administrator    nedelja, 04 mart 2012 23:13    PDF Štampa El. pošta

Košarkašice Partizana Galenike osvojile su trofej pobednika MŽRKL pošto su u finalu odigranom u Zenici savladali Čelik rezultatom 74:65 (17:22, 27:12, 10:17, 20:14). Tamara Radočaj je najbolja igračica turnira, a u finalu je bila najefikasniji igrač crno-belih sa 18 poena. Saigračice su trofej posvetile Dajani Butuliji, koja zbog povrede nije mogla da pomogne timu na finalnom turniru. Crno-bele je dočekala uzavrela atmosfera u Areni. Preko 3.000 glasnih, ali i korektnih navijača Čelika tokom celog meča pružali su sjajnu podršku svom timu. Međutim, vrlo brzo su bili utišani jer su Beograđanke posle tri i po minuta igre imale prednost 9:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor. Domaćin pravi seriju 10:0 za vođstvo 16:13 u 8. minutu. Razigrala se najbolji strelac turnira Bejtić, dobila je veliku podršku u Veselovski, pa domaći tim na prvu pauzu između četvrtina odlazi sa plus pet – 22:17

Drugu četvrtinu obeležile su dve Partizanove serije od 7:0 i 8:0, dalekometna paljba i četiri trojke u ovom periodu, kao i tehnička greška domaćoj klupi. Partizan je ove četvrtinu otvorio slično prvoj, postigao je sedam uzastopnih poena i sve do sredine četvrtine održavao egal.

Od početka utakmice bila je primetna nervoza domaće klupe i trenera Čelika Eldara Durmića. Pri svakoj sudijskoj odluci domaćin je reagovao, da bi sredinom ove četvrtine bila dosuđena tehnička greška. Do tog trenutka Partizanu je suđeno 14, a domaćinu 10 prekršaja. Crno-bele su iskoristile poklon, vezale osam poena i stigle do prednosti 37:30. Po dve trojke Beronje i Prćić dale su značajan doprinos vođstvu crno-belih 44:34 na isteku 20 minuta igre.

Očekivao se juriš domaćina početkom drugog poluvremena, što se i desilo, pa je Čelik serijom od šest vezanih poena prepolovio zaostatak u 23. minutu. Partizan se ponovo odlepio poenima Radočaj i Antić, da bi domaćin nošen probuđenom publikom ponovo ušao u seriju od devet vezanih poena i ponovo uneo dramu u meč pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Kada je početkom poslednje deonice Bura postigla poene za minimalnu prednost Partizana 54:53 nastao je delirijum u hali. Partizan je na veliki pritisak odgovorio još čvršćom odbranom, koja je rivalu u narednih pet minuta dozvolila svega četiri poena. Doduše, ni Partizan se nije prolavio u napadu, ali je pet minuta pre kraja imao, za mečeve ovakvog tipa, solidnih sedam poena prednosti 62:55.

Tri minuta pre kraja MVP turnira Tamara Radočaj odlučila je ovaj meč. Prvi rezultatu 64:59 vezala je četiri poena i odvela Partizan na devet poena prednosti. Bio je to udarac od koga se Čelik nije oporavio, pa su crno-bele mogle da proslave titulu prvaka regionalne lige.

Igračice i stručni štab posvetili su ovaj trofej Dajani Butuliji, kojoj su i otpevale pesmu neposredno po završetku utakmice.

Tamara Radočaj je najbolji akter finalnog turnira, dok je Bejtić najbolji strelac finala.

Crno-bele su umele da proslave titulu, ali se već danas okreću novim obavezama, a prvi koji ih očekuje je osvajanje pehara u Kupu.

PARTIZAN GALENIKA – ČELIK 74:65
(17:22, 27:12, 10:17, 20:14)
Hala: Arena Zenica, gledalaca: 2.500
Sudije: Jasmina Biščević Tokić, Jasmina Juras, Slobodan Pavlica